Karel Santral Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Karel Santralı Cep Telefonuna Yönlendirme

Karel santral yönlendirme Karel santral nasıl yönlendirilir? Karel santral yönlendirme yöntemi Karel MS26, Karel Ms38, Karel Ms48 Telefon santrallarında çalışmaktadır.

Karel santral cep telefonuna yönlendirme ihtiyaç haline gelebilir. Bir çok karel santral kullanıcısı karel santral yönlendirme nasıl yapılacağı konusu ile ilgili bilgi almak istemektedir.

Nasıl Yapılır?

Santralinizin konsol telefonundan tüm dış hatlarınızın santralinizde çalışır olduğundan emin olun. Telekom hatlarız santralde çalışmıyor ise yönlendirmeyi gerçekleştiremezsiniz.

Dış Hat Almayı Unutmayın

Karel santralı cep telefonuna yönlendirme, Farz edelim santralda 4 adet telekom dış hattınız bulunuyor olsun. Bu 4 adet dış hattın hepsini yönledirmek istediğimizde mutlaka bu dış hatların santral portundan çıkış yaparak - hat alarak - yönlendirme işlemini yapmamız gerekiryor. 701 santralinizin 1. hat portunu, 702 santralinizin 2. hat portunu, 703 santralinizin 3. hat portunu, 704 santralinizin 4. hat portunu portunu temsil eder.

Örneğin

701'tuşlayıp santraldan hat alınız ve uzun düz çevir sesini duydunuz. Daha sonra *21* CEPNUMARANIZ # Tuşlamanız durumunda yönlendirme onay sesi ( KESİK KESİK SES ) duyarsınız. Bu işlemlerin tekrarları arasında telefonunuzu kapatıp açmayı unutmayın.

  • 701 *21* CEPNUMARANIZ #
  • 702 *21* CEPNUMARANIZ #
  • 703 *21* CEPNUMARANIZ #
  • 704 *21* CEPNUMARANIZ #
  • Örnek Yönlendirme

    Karel santralı cep telefonuna yönlendirme, Farz edelim Şişli karel santral servisi ofisinizde bir süre olmayacaksınız ve ofis telefonunu kalıcı olarak Bakırköy karel santral servisi ana bayii yönlendirmek istiyorsunuz. Tüm hatlarımıza giriş yaparak *21* Telefon numarası# tuşlayıp işlemi tamamlamak yeterli olacaktır.

    Bahsettiğimiz tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen yönlendirme işlemininde başarılı olamadıysanız. Türk Telekom çağrı merkezini arayarak hatlarınızın cep telefonunuza yönlendirilmesini isteyebilirsiniz.