Karel MS48IP Santral Programlama

Karel MS48IP Santral Programlama Kodları

Yeni Santral Ekleme . Karelport’a kullanıcı girişi yapıldıktan sonra KAREL’SYNC tıklanır. Açılan KAREL’SYNC ekranından Yeni Cihaz Ekle seçeneği tıklanır.

Santral Bilgilerinin Girilmesi. Karşınıza gelen Yeni Cihaz Ekleme ekranında santral modeli olarak MS48IP seçilir, ve garanti belge numarası, ürün seri numarası, santrale verilecek isim ve santralin kurulu olduğu lokasyondaki telekom alankodu girilir. Uluslarası Ürün Lisans Sözleşmesi’nin okunduğu ve kabul edildiğine dair onay verilerek Devam Et butonu tıklanır.

Lisans Anahtarlarının ve Karelport Profilinin Atanması. Karelport Karel lisans sunucusundan santraliniz için atanmış lisans anahtarlarını çeker ve santralin Karelport’a bağlanması için gerekli SIP profili bilgileri ile birlikte aşağıdaki ekranda sunar.

MS48IP KNE ayarları Santrale bağlandıktan sonra; Trunk'ın IP'si girilir. alt kısımda çıkan sekmelerden Bağlan tıklanır ve KNE ile santral arasındaki bağlantı kurulur. Karşılaşılan ekranın herhangi bir bölümüne sağ tıklanır ve Kayıt ve Proxy seçilir. Kayıt ve Proxy seçildikten sonra açılan ekrandaki sekmelerden Karel Port olanı seçilir, Kullanıcı Adı ve Şifre alanlarına Karelport tarafından atanan SIP profili parametreleri girili, ve alt kısımda önce Programla sonra da Register butonları tıklanır.

MS48IP Serisi IP Santrallerinde Karelport Ayarları. Yeni bir web tarayıcı sayfası açılır ve santralin IP adresi adres çubuğuna yazılır. Santralin programlama sayfalarına giriş arayüzü kullanıcı adı ve şifre yazılarak santralin web arayüzüne giriş yapılır. MS48IP Serisi VoIP48 için versiyon AAG ve MS için versiyon CCC daha sonraki sürümleri KarelPort uygulaması gerçekleştirilebildiği için versiyon kontrolü yapılır. Sistem Yöneticisi Programı eğer bilgisayarınızda yüklü değil ise ürünle birlikte gelen CD'den bilgisayarınıza kurulmalıdır. Sistem Yöneticisi Programı kurulduktan sonra programa şifre ile giriş yapılır. Sistem Yöneticisi Programı programından Sistem tıklanır. Sistem Parametreleri üzerine çift tıklanınca açılan sayfada KAREL’PORT Modu parametresi AÇIK olarak ayarlanır.

Dış Hatların Servis Sağlayıcılara Atanması Sistem Yöneticisi ana menüsüne gelinir. Sol menüden Dış Hatlar alanına girilir. Bu alandan Servis Sağlayıcı seçilir. Servis Sağlayıcı bölümünde sistemdeki mevcut dış hat sayısı kadar dış hattın listelendiği bir ekran ile karşılaşılacaktır. Bu ekranda her dış hat için o dış hatta hizmet alınacak servis sağlayıcısı/tipi seçilmelidir. Dış Hatlar menüsünde Servise Açma/Kapama üzerine çift tıklanır. Açılan sayfada 13 numaralı dış hattın Servise Açık olarak ayarlı olmasına dikkat edilir

Karel MS48IP Santral Kurulumu Kılavuzunu Aşağıda Linkten İndire Bilirsiniz.

Karel MS48IP Santral Kurulumu PDF Dosyası