Karel MS38C Santral Kurulumu | Karel Santral Kurulumu

Karel santral kurulumu yapılacak telefon santralları, büyük haberleşme kolaylıklarını küçük işletmelere ve evlere sunan, Karel MS38C ve Karel MS38S 4 dış hat / 8 dahili kullanıcı kapasitesine sahip, 100' ün üzerinde programlanabilir kullanım özelliği olan, servis ve bakım hizmetlerinde uzaktan programlama kolaylığı sunan telefon santrallarıdır

Karel MS38C ve MS38S santral kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Karel santral kurulumu yapılacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır.

Karel MS38C ve MS38S santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, karel santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.

Karel MS38C ve Karel MS38S Santral Kurulumu Kılavuzunu Baglantı Şemasını Aşağıda Linkten İndire Bilirsiniz.

Karel MS38C ve Karel MS38S Santral Kurulumu PDF Dosyası