Karel Santral Kurulumu - Karel Telefon Santral Kurulumu Servisi

Telefon santrali kurulumu montajı ve programlaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden karel santral kurulum ve montajının, uzman kişilere yaptırılmasında fayda var. Karel santral kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Karel santral kurulumu yapılacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır. ve mutlaka karel santral kurulum bağlantı şeması kullanılmalıdır. Santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, karel santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır. Karel ıp santral kurulum ve montajı yapılılacaksa karel santral'a verilen IP adres blokunda networke bağlı cihazlar arasında IP çakışması olmamasına dikkat edilmelidir. IP telefon kullanılacaksa, yoğun çağrı trafiğinin karşılayacak bir switch üzerinde IP telefonlar birleştirilmelidir. Santral kurma işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıya santral çalışma talimatı ve santral yönetimi hakkında bilgi verilmelidir

Karel telefon santrali kurulumu ve montajı Hizmetini veren firmamız karel santral modeli ayırt etmeksizin telefon santral kurulumu'nu ve montajı'nı uzman servis ekipleri ile yapmaktadır.

Karel Santralinizi Başka Firmalardan Almış Olsanız Dahi Kurulumu Ve Montajı İçin Bizi Araya Blirsiniz.

Kurulumu Yapılan Santral Modellerleri

Karel MS26S Santral Kurulumu, Karel MS26C Santral Kurulumu, Karel MS38S Santral Kurulumu, Karel MS38C Santral Kurulumu, Karel MS48S Santral Kurulumu, Karel MS48C Santral Kurulumu, Karel DS200 Santral Kurulumu, Karel MS128 Santral Kurulumu, Karel MS26IP Santral Kurulumu, Karel MS48IP Santral Kurulumu, Karel IPG500 Santral Kurulumu

Karel MS38 Santral Kurulumu

Karel ms38c Serisi Telefon Santralları, büyük haberleşme kolaylıklarını küçük işletmelere ve evlere sunan, 4 dış hat / 8 dahili kullanıcı kapasitesine sahip, 100' ün üzerinde programlanabilir kullanım özelliği olan, servis ve bakım hizmetlerinde uzaktan programlama kolaylığı sunan telefon santrallarıdır Karel ms38c santral montajı ve kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Karel ms38 santral'ın kurulacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır. Karel ms38c santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, karel santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.

Karel MS48 Santral Kurulumu

Karel MS48 santral orta büyüklükte işletmeler için tasarlanmış telefon santralidir. Metal ve yeni modellerde plastik kabinet içinde yer alan 4 dış 12 iç hat kapasiteli bir ana karttan oluşmaktadır. Karel MS48C santral ana kartın üzerine takılabilen ek kartlarla kapasitesi 12 dış 40 iç hatta kadar artabilmektedir. Yine ilave edilen evm48 robot operatör kartı ile arayanlara sesli karşılama özelliği de bulunmaktadır.

Kabinet ön kapağının rahatça açılabileceği bir konumda ve yerden 120 ila 160 cm yüksekliğe monte edilmelidir. Santralın konumunu ve montaj için gereken deliklerin yerini belirlemede, sistem ile verilen Montaj Şablonu kullanılmalıdır. Montajın yapılacağı oda temiz, tozsuz olmalı ve sistem doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Santralın enerji bağlantısı yapılırken sistemin enerjisinin kesintisiz olması şartı göz önünde bulundurulmalı şalterden bağımsız bir kaynaktan enerji almalıdır.

Karel Santral Kurulumu Kılavuzu Bağlantı Şeması

Karel MS48 Santralinizin iç ve dış hat tesisat bağlantıları devre kartlarının alt kısmındaki konnektörlere yapılır. Her iç ve dış hat bağlantısı için bir çift kablo gerekmektedir. Montaj sonrasında santralin tam verimli bir şekilde çalışabilmesi için karel ms48 santral programlama işleminin yapılması gerekmektedir. Santrale bağlanan dış hat sayısı kadar dış hat portlarının servise açılması, dahili abonelere yetki verilmesi gerekir. Daha detaylı yardıma ihtiyacınız olması durumunda firmamızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Karel MS26, MS38 Santral Kurulum Kılavuzunu Aşağıda Linkten İndire Bilirsiniz.

Karel Santral Kurulumu Bağlantı Şeması PDF Dosyası

Karel Santral Kurulumu Kodları

Karel MS26, MS38, MS48 Santral Kurulumu Kodları'nı Aşağıdaki Linkte Bulabilirsiniz

Karel Santral Kurulumu Kodları Programlama Sayfası