Karel Santral Kurulumu

Karel Santral Kurulumu Nasıl Yapılır?

Karel Santral Kurulumu MS26 Santral Karel OP48 Nasıl Yapılır MS38 Santral Karel OP50 MS48 Santral Karel Santral Kurulumu Karel santral kurulumu yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden santral kurulum ve montajının, uzman kişilere yaptırılmasında fayda var.

Karel telefon santral montajı ve kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Karel santral'ın kurulacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır.

Santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, karel santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.

IP santral kurulum ve montajı yapılılacaksa karel santral'a verilen IP adres blokunda networke bağlı cihazlar arasında IP çakışması olmamasına dikkat edilmelidir. IP telefon kullanılacaksa, yoğun çağrı trafiğinin karşılayacak bir switch üzerinde IP telefonlar birleştirilmelidir. Santral kurma işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıya santral çalışma talimatı ve santral yönetimi hakkında bilgi verilmelidir

Karel telefon santral kurulumu ve montajı Hizmetini veren firmamız karel santral modeli ayırt etmeksizin telefon santral kurulumu'nu ve montajı'nı uzman servis ikipleri ile yapmaktadır.

Karel Telefon santral kurulumu yapılan santral modelleri

Karel MS26S, karel MS26C, karel MS38S, karel MSC, karel MS48S, karel MS48C, karel MS128, karel MS224, karel DS200M, karel DS200S, karel ds200L, karel OP50, OP48 santral konsolu kurulumu, karel santral karşıma anonsları, karel bekletme müzikleri, robot operatör kurulumları, profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Karel Telefon Santralinizi Başka Firmalardan Almış Olsanız Dahi Kurulumu Ve Montajı İçin Bizi Araya Blirsiniz.

Karel MS26, MS38 Telefon Santral Kurulumu Kılavuzunu Aşağıda Linkten İndire Bilirsiniz.

Karel MS26, MS38 Telefon Santral Kurulumu PDF Dosyası