Karel Telefon Santrali Kurulum Servisi

Karel MS26 Santral Kurulumu, Karel MS38 Santral Kurulumu, Karel MS48 Santral Kurulumu, Hizmetini veren karel santral servisi firmamız karel santral modeli ayırt etmeksizin santral kurulumunu uzman servis ikipleri ile kurmaktadır.

Karel santral kurulumu yapılan santral modelleri

Karel ms26S, karel ms26C, karel ms38S, karel ms38C, karel ms48S, karel ms48C, karel ms128, karel ms224, karel ds200M, karel ds200S, karel ds200L, karel OP50, OP48 santral konsolu kurulumu, karel santral karşıma anonsları, karel bekletme müzikleri, robot operatör kurulumları, profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Karel Telefon Santralinizi Başka Firmalardan Almış Olsanız Dahi Kurulumu Ve Montajı İçin Bizi Araya Blirsiniz.

Karel Santral Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çağrı trafiğinin aksamaması için, santral kurulumu yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden santral kurulum ve montajının, uzman kişilere yaptırılmasında fayda var.

Santral kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Santralın kurulacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır.

Santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.