Karel Santral Montajı

Karel Santral Kurulumu Nasıl Yapılır

Karel santral kurulumu yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden santral kurulum ve montajının, uzman kişilere yaptırılmasında fayda var.

Karel telefon santral montajı ve kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Karel santral'ın kurulacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır.

Santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, karel santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.

IP santral kurulum ve montajı yapılılacaksa karel santral'a verilen IP adres blokunda networke bağlı cihazlar arasında IP çakışması olmamasına dikkat edilmelidir. IP telefon kullanılacaksa, yoğun çağrı trafiğinin karşılayacak bir switch üzerinde IP telefonlar birleştirilmelidir. Santral kurma işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıya santral çalışma talimatı ve santral yönetimi hakkında bilgi verilmelidir

Karel telefon santral kurulumu ve montajı Hizmetini veren firmamız karel santral modeli ayırt etmeksizin telefon santral kurulumu'nu ve montajı'nı uzman servis ikipleri ile yapmaktadır.

Karel Telefon Santralinizi Başka Firmalardan Almış Olsanız Dahi Kurulumu Ve Montajı İçin Bizi Araya Blirsiniz.

Kurulumunu yaptığımız karel santral modelleri

Karel MS26S, karel MS26C, karel MS38S, karel MSC, karel MS48S, karel MS48C, karel MS128, karel MS224, karel DS200M, karel DS200S, karel ds200L, karel OP50, OP48 santral konsolu kurulumu, karel santral karşıma anonsları, karel bekletme müzikleri, robot operatör kurulumları, profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Karel MS48 Santral Kurulumu

Karel santral kabinetin ön kapağının rahatça açılabileceği bir konumda ve yerden 110 – 140 cm yüksekliğe monte edilmelidir. Santralin montaj için gereken deliklerin yerini belirlemede Montaj Şablonu kullanılmalıdır. Montajın yapılacağı oda temiz tozsuz olmalı, sistem doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Santralın enerji bağlantısı sisteme özel olmalı bağlantı yapılırken sistemin enerjisinin kesintisiz olması göz önünde bulundurulmalı.

Karel Santral Bağlantı Şeması

Karel MS48 Santralinizin iç ve dış hat tesisat bağlantıları devre kartlarının alt kısmındaki konnektörlere yapılır. Her iç ve dış hat bağlantısı için bir çift kablo gerekmektedir. Montaj sonrasında santralin tam verimli bir şekilde çalışabilmesi için karel ms48 santral programlama işleminin yapılması gerekmektedir. Santrale bağlanan dış hat sayısı kadar dış hat portlarının servise açılması, dahili abonelere yetki verilmesi gerekir. Daha detaylı yardıma ihtiyacınız olması durumunda firmamızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Karel MS26, MS38 Telefon Santral Kurulumu Kılavuzunu Aşağıda Linkten İndire Bilirsiniz.

Karel MS26, MS38 Telefon Santral Kurulumu PDF Dosyası