Telefon Santral Kurulumu

Telefon Santral Kurulumu Nasıl Yapılır?

Telefon Santral Kurulumu MS26 Santral Telefon OP48 Nasıl Yapılır MS38 Santral Telefon OP50 MS48 Santral Telefon Santral Kurulumu Telefon santral kurulumu yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden telefon santral kurulum ve montajının, uzman kişilere yaptırılmasında fayda var.

Telefon santral montajı ve kurulumu yapmadan önce yer tespiti ve keşif yapılmalı. Telefon santral'ın kurulacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır.

Santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı, telefon santral kurulumu yapılmadan kontrol edilmeli ve gerekli ölçümler yapılmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.

IP santral kurulum ve montajı yapılılacaksa telefon santral'a verilen IP adres blokunda networke bağlı cihazlar arasında IP çakışması olmamasına dikkat edilmelidir. IP telefon kullanılacaksa, yoğun çağrı trafiğinin karşılayacak bir switch üzerinde IP telefonlar birleştirilmelidir. Telefon santral kurma işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıya santral çalışma talimatı ve santral yönetimi hakkında bilgi verilmelidir

Telefon santral kurulumu ve montajı Hizmetini veren firmamız karel santral modeli ayırt etmeksizin telefon santral kurulumu'nu ve montajı'nı uzman servis ikipleri ile yapmaktadır.

Telefon santral kurulumu yapılan santral modelleri

  • Karel MS26 telefon santral kurulumu ve montajı
  • Karel MS38 telefon santral kurulumu ve montajı
  • Karel MS48 telefon santral kurulumu ve montajı
  • Karel MS128 telefon santral kurulumu ve montajı
  • Karel DS200 telefon santral kurulumu ve montajı
  • Karel IP santral kurulumu ve montajı

Yukarıdaki telefon santral kurulumları profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Telefon Santralinizi Başka Firmalardan Almış Olsanız Dahi Kurulumu Ve Montajı İçin Bizi Araya Blirsiniz.